Lidé na hackathonu

Mentoři

Tomáš Büchler – 2. LF UK

Tomáš Büchler je lékař, profesor onkologie 2. lékařské fakulty Karlovy Univerzity, přednosta Onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole a autor více než 180 odborných prací a řady knižních monografií a učebnic.

Alina Pirshtuk – FN Motol

Alina je lékařkou Onkologické kliniky FN Motol.

Michaela Klimeš Lipánová – FN Motol

Lékařka onkologické kliniky ve FN Motol.

Martin Majerčák – FN Motol

Lékař onkologické kliniky ve FN Motol.

 

Aleš Dohnal – Astra Zeneca

Hlas dobrých nápadů a hromosvod pro ty špatné v AstraZeneca Česká republika. Aleš je netrpělivý odpůrce teoretizování a obdivovatel vynálezců a nebojácných experimentátorů. Pochází ze světa telekomunikací, kde se ve Vodafonu a O2 soustředil především na práci s čísly a reportovacími nástroji. Aleš má také zkušenosti z datové společnosti IQVIA a dnes zastupuje Astra Zeneca, společnost taženou vědou a inovacemi. Jejím hlavním cílem je dodávat léky, které mění nebo zlepšují životy pacientů a mají pozitivní dopad na společnost. Digitalizace prostředí, ve kterém působíme, může tyto snahy výrazně urychlit.

Luboš Matys – Astra Zeneca

Luboš je Innovation Partner CZSK (Oncology/Rare Disease)

Věnuje se přiblížení inovativních technologií odborníkům ve zdravotnictví a podpoře transformačních projektů v péči o pacienty v těchto specializovaných oblastech.

Cinzia Gussoni – Novartis

Cinzia je zvídavá a proaktivní profesionálka se vzděláním v oblasti psychologie a vášní pro inovace.
Díky mnohaletým zkušenostem s vedením projektů a programů ve zdravotnictví i v korporátním prostředí ráda propojuje kreativitu s praktickým přístupem a pomáhá uvádět smysluplná řešení do života.
Cinzia se podílela na vytváření inovačních týmů a realizovala řadu iniciativ zaměřených na zlepšení způsobu práce a vytváření hodnoty pro zákazníky.
Má titul ze sociální psychologie a své odborné znalosti si dále rozšířila prostřednictvím několika certifikací, včetně Agilního řízení, projektového managementu a digitální transformace ve zdravotnictví.

Eliška Šrámová – Novartis

Eliška působí již přes tři roky v oblasti medical affairs. V současné době pracuje jako Medical Lead v oblasti onkologie. Předtím se věnovala oblasti roztroušené sklerózy. Má zkušenosti s výukou mediků farmakologie na lékařské fakultě a z oblasti zajištění jakosti léčiv ve výrobě. Eliška vystudovala farmacii a získala titul PharmDr. z technologie léčiv. V rámci studia farmacie byla velmi aktivní ve spolku českých studentů farmacie a účastnila se několika zahraničních stáží. Podporovala zahraniční stáže studentů na pozici viceprezidenta pro zahraničí.

Jarmila Novotná – Novartis

Jarmila má více než 20 let zkušeností ve farmaceutickém průmyslu. V současnosti působí jako Regional Access & HCP Partnership Manager ve společnosti Novartis. Její role zahrnuje strategickou komunikaci s poskytovateli zdravotní péče, implementaci obchodních cílů a vytváření nových příležitostí v oblasti zdravotní péče.

Během své kariéry získala bohaté zkušenosti napříč různými terapeutickými oblastmi. Svoje znalosti a schopnosti využívá k budování efektivních a inovativních partnerství s poskytovateli zdravotní péče.

Filip Lhota – Novartis

Filip působí poslední tři roky jako medicínský poradce společnosti Novartis v oblasti radioligandové terapie, kde se věnuje hledání cest, jak zpřístupnit moderní léčbu pacientům s karcinomem prostaty, generování klinické evidence v této terapeutické oblasti a edukaci odborné veřejnosti. V předešlých deseti letech působil nejprve v základním výzkumu v oblasti molekulární genetiky a později v jeho klinických aplikacích v onkogenetice a reprodukční medicíně.

Andrea Heribanová – Novartis

Andrea vystudovala medicínu na Univerzitě Karlově a 3 roky pracovala jako klinický patolog, než se začala naplno věnovat klinickému výzkumu. Úspěšně dohlížela na několik klinických studií fáze 2 a 3 v západní Evropě, regionu CEE a jihovýchodní Evropě. Její odborné znalosti zahrnují různé terapeutické oblasti, včetně onkologie a hematologie. Andrea působí poslední 2 roky v oblasti Real World Evidence se zaměřením na karcinom prsu a prostaty.

Během své kariéry získala bohaté zkušenosti napříč různými terapeutickými oblastmi. Svoje znalosti a schopnosti využívá k budování efektivních a inovativních partnerství s poskytovateli zdravotní péče.

Lukáš

Lukáš Sobíšek – Novartis

Lukáš začínal před více než deseti lety v oblasti medicínského výzkumu jako biostatistik. Během svého doktorského studia se věnoval tuningu a aplikaci metod strojového učení (supervised, unsupervised) se zaměřením na patterns recognition a prediktivní analýzu longitudinálních dat. Získané znalosti a zkušenosti využívá v aplikovaném výzkumu (sobisek.cz/research) a praxi.

“Před šesti lety jsme soutěžili s naším týmem Avengers v Neurological Hackathon Prague 2019. Jsem potěšen, že se mohu vrátit mezi hackery, kteří chtějí svými znalostmi pomáhat pacientům, tentokrát v roli mentora.”

David Steiner – Steiner

David Steiner vystudoval obor Informatika na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze, obor Softwarové inženýrství na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a postgraduálně obor Bioinformatika na ČVUT v Praze. Je spoluzakladatelem a ředitelem společnosti Steiner, která vyvíjí a podporuje softwarové systémy pro zdravotnická zařízení ve více než 40 zemích světa. Firma Steiner je dodavatelem nemocničního, laboratorního, patologického a dalších informačních systémů pro FN Motol v Praze, Masarykův onkologický ústav v Brně a další české nemocnice.

Během své kariéry získala bohaté zkušenosti napříč různými terapeutickými oblastmi. Svoje znalosti a schopnosti využívá k budování efektivních a inovativních partnerství s poskytovateli zdravotní péče.

Vít Svojše – Bindworks / ZUNI

Vít Svojše je spoluzakladatel firmy Bindworks a věnuje se digitálnímu zdravotnictví v nemocnicích. Vystudoval informatiku a ekonomii, nyní studuje podnikání ve zdravotnictví na LF v Grazu. Má zkušenosti z vedoucí IT role ve startupu, který se stal unicornem – i jako Product Owner ve společnosti Bindworks, kde šest let vede vývoj zdravotnických aplikací. Stojí např. za vznikem nejrozsáhlejší telemedicínské aplikace IKEM Online a aplikace pro klinickou fotodokumentaci ZUNI.

Pavol Hejný – Promtbook

Pavol je vývojář a technologický nadšenec, který dychtivě zkoumá nejnovější nástroje a technologie. Jako spoluzakladatel H-edu a Collboard investuji do využívání digitálních inovací k transformaci vzdělávání. Vyvinul jsem několik projektů občanských věd, včetně první mobilní aplikace pro pozorovatele ptactva v České republice, a přednášel na technologických a startupových konferencích na témata jako VR, AR a AI. Vedu také platformu Czech.events, která pomáhá lidem objevovat a navštěvovat technologické a inovativní akce. Můj talent identifikovat příležitosti k růstu a mentorovat startupy mě dovedl k vítězství v několika inovačních soutěžích. Snažím se inspirovat ostatní a věřím, že technologie může pomoci vyřešit světové problémy.